تبلیغات
گلهای آپارتمانی - گل رز
گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت

گل رز

پنجشنبه 18 آذر 1389 11:08 ق.ظ

نویسنده : arghavan azad

پرورش و مراقبت از گل رز

موثرترین راه برای اینكه باغچه منزلتان همیشه در حال رشد و شكوفایی باشد، كاشت و پرورش گل رز در آن است. اگر نحوه كاشت و مراقبت از گل های رز را یاد بگیرید باغچه زیبایی به ویژه در تابستان خواهید داشت. در این قسمت نحوه صحیح مراقبت از گل های رز را به شما آمورش می دهیم.


برای از بین بردن حشرات و آفت های مضر مقداری آفت كش روی گیاه اسپری كنید. پیش از استفاده از هر محصولی ابتدا اطلاعات لازم در مورد محصول را بخوانید و برای از بین بردن حشرات حتماً دستور العمل موجود بر روی آفت كش را بخوانید.

به اندازه كافی به گل های رز آب بدهید. یك بوته پر گل رز به طور متوسط در طول هفته به 10 گالن آب نیاز دارد. فقط به خاطر داشته باشید كه باید زمانی به گل ها آب بدهید كه برگ ها به اندازه كافی زمان برای خشك شدن تا پیش از غروب آفتاب داشته باشند. این كار از ایجاد لكه های سیاه روی برگ ها جلوگیری بعمل می آورد.

به یاد داشته باشید كه وقتی رزها پا گرفتند می بایست هر سه هفته یكبار به آنها كود رسانی كنید و این كار را باید از فروردین و اردیبهشت شروع نمایید. پیش از شروع كوددهی حتماً به گیاه آب فراوان بدهید.

یك سیستم مناسب آبیاری برای هر گیاهی ضروری است و این مسئله به ویژه برای بوته های رز پر اهمیت است. دقت داشته باشید كه رزها نسبت به آب زیاد حساس هستند و كمبود آب نیز سبب خراب شدن آنها می شود.

پس از آبیاری شلنگ آب را جمع كرده و در باغچه رها نكنید چراكه ممكن است بعداً خطرات زیادی را برای شما به بار آورد.

نظرات (3)

...
khub smilies/kiss.gif
soheila musavi , اوت 08, 2009
...
نحوه ی پرورش گل رز را ایمیل کنید
sina , نوامبر 27, 2009
...
سلام ،لطفا اگه میشه مقدار کود و همینطور نوع کود رو مشخص کنید.آخه بوته های رز ما ضعیف شدن.smilies/sad.gif
سپید , آوریل 19, 2010

نوشتن نظر

کوچکتر | بزرگتر
security image
کارکترهای نشان داده شده را بنویسید


busy
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -